OKRUŽNO PRVENSTVO U ATLETICI
ZA OSNOVNE I SREDNjE ŠKOLE

U sredu, 13.04.2016. godine, u organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, a u tehničkoj organizaciji Ustanove Atletski stadion, na Atletskom stadionu održano je Gradsko prvenstvo u atletici za osnovne i srednje škole. Na takmičenju je učešće uzelo oko 180 takmičara. 
U kategoriji osnovnih škola nastupili su takmičari iz: OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, OŠ „Jovan Popović“, OŠ „B.P.Pinki“, OŠ “Sveti Sava“ , OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „V.Dugošević“, Ruma, OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova , OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik ,OŠ „Petar Kočić“, Inđija, OŠ „D.Jerković“, Inđija, OŠ „Simeon Aranicki“,St.Pazova,OŠ „B.Grulović“, Beška, OŠ „Đ.Natošević“, N.Slankamen.

PLASMAN:

Pionirke

 100m
1. Travar Tanja – OŠ „V.Dugošević“, Ruma 12,76
2. Sara Kiš - OŠ „B.P.Pinki“, Sr.Mitrovica 13,28
3. Kovačević Danijela – OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 13,59
4. Nedaković Jelena - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 13,92
5. Mašić Marina – OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik 14,01
6. Zoranović Ksenija - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 14,09
7. Petrović Tamara – OŠ „Petar Kočić“, Inđija 15,33
8. Simić Anja – OŠ „D.Jerković“, Inđija 15,50 

300m
1. Milutinović Tamara - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 43,54
2. Lovrić Nađa - OŠ „D.Jerković“, Ruma 43,98
3. Nikolina Šuman - OŠ „B.P.Pinki“ , Sr.Mitrovica 44,95
4. Atanasovski Tanja - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 49,38
5. Krstić Ilina - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 51,38
6. Ivić Renata - OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik 52,58
7. Savić Marijana – OŠ „D.Jerković“, Inđija 54,61

600m
1. Božić Ivana - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 1:52,33
2. Paspalj Milica - OŠ „D.Jerković“, Ruma 1:52,37
3. Marinković Mila - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 1:54,52
4. Radukić Valentina - OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik 1:58,17
5. Mihajlović Milica - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 2:04,17
6. Mrvić Dina - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 2:05,86
7. Vidanović Maja - OŠ „D.Jerković“, Inđija 2:12,17

Štafeta 4*100m
1. Šulava, Rikanović, Milutinović, Travar - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 51,32
2. Nedaković, Zoranović, Atanasovski, Lajić - OŠ „J.J.Zmaj“ 55,79
3. Kovačević D., Krstić, Kovačević M., Poznanović - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 59,79
4. Petrović, Simić, Zrnić, Šaponja - OŠ „D.Jerković“, Inđija 1:00,18
5. Nježić, Ivić, Mašić, Marković - OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik 1:08,65

Skok u vis
1. Željka Poznanović - OŠ „Jovan Popović“, Sr.Mitrovica 153
2. Avramović Jovana - OŠ „D.Jerković“, Ruma 137
3. Mužević Aleksandra - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 137
4. Ognjenović Sonja - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 134
5. Stojanović Maja - OŠ „D.Jerković“, Inđija 134
6. Krmpota Ivana - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 128
7. Poznanović Anastasija - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 120
8. Žuli Odre Marković - OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik

Skok u dalj
1. Anja Lajić - OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sr.Mitrovica 4,90
2. Dunja Šulava - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 4,72
3. Jovana Gnjatović - OŠ „D.Jerković“, Ruma 4,67
4. Olivera Kolarov - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 4,05
5. Milica Gajić - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 3,96
6. Nikolina Jerković - OŠ „Jovan Popović“, Inđija 3,95
7. Sanja Nježić - OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik 3,90
8. Aleksandra Milošević - OŠ „D.Jerković“, Inđija 3,72

Bacanje kugle 
1. Tamara Jovanović - OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica 12,13
2. Milica Ilić – OŠ „Simeon Aranicki“,St.Pazova 10,12
3. Jelena Vasić - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 9,69
4. Ivana Miljuš - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 8,59
5. Marija Ivković - OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik 8,54
6. Milica Nudžić - OŠ „D.Jerković“, Inđija 7,84

Ekipno
1. OŠ „V.Dugošević“, Ruma 
2. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sr.Mitrovica
3. OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova
4. OŠ „M.Stojadinović Srpkinja“ Vrdnik
5. OŠ „D.Jerković“, Inđija

Pioniri 100m
1. Janoško Dušan - OŠ „B.P.Pinki“ ,Sr.Mitrovica 12,37
2. Kovačević Lazar – OŠ „Simeon Aranicki“,St.Pazova 12,63
3. Romić Nikola - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 12,67
4. Gaćeša Bojan – OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica  12,78
5. Marinković Dragan - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 12,83
6. Jelančić Nikola – OŠ „B.Grulović“, Beška 12,90
7. Zarić Milan - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 13,15
8. Kovanić Petar – OŠ „Đ.Natošević“, N.Slankamen 13,47

300m
1. Pisarević Mladen - OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 40,34
2. Bosančić Milan - OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica 41,07
3. Ivanković Vukašin -   OŠ „V.Dugošević“, Ruma 42,65
4. Simeunović Stefan - OŠ „D.Jerković“, Ruma 43, 75
5. Gojić Filip - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 44,86
6. Pekić Danilo - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 45,25
7. Jovišić Nikola - OŠ „Simeon Aranicki“,St.Pazova 46,45

800 m
1. Mauna Mirko - OŠ „Jovan Popović“, Sr.Mitrovica 2:11,53
2. Milenković Radmilo - OŠ „B.Grulović“, Beška 2:18,42
3. Obrenović Ognjen - OŠ „D.Jerković“, Ruma 2:21,52
4. Radojčić Bogdan - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 2:32,56
5. Milinković Aleksandar - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 2:35,61
6. Savić Duško - OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica 2:37,91
7. Bekić Ognjen - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 2;45,86

Štafeta 4*100m
1. Romić, Ivanković, Milenković, Vukov - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 51,08
2. Davidović, BosančićDrobac, Gaćeša - OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica 51,55
3. Pekić, Obradović, Paravinja, Marinković - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 52,22
4. Takač, Zarić, Ralić, Gojić - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 54,55

Skok u dalj
1. Ilija Vukov - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 5,39
2. Srđan Drobac - OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica 5,36
3. Dušan Vraneš - OŠ „D.Jerković“, Ruma 5,20
4. Igor Takač - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 4,60
5. Marko Rakulj - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 4,45
6. Luka Simić - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 4,08

Skok u vis
1. Filip Grajić - OŠ „D.Jerković“, Ruma 159
2. Mihajlo Moiga - OŠ „D.Jerković“, Inđija 156
3. Zeljković Dušan - OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 156
4. Miroslav  Maletić - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 147
5. Bojan Milutinović – OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica 147
6.– 7. Milan Zarić - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 144
      6.-7.  David Zubović - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 144
      8. Marko Avramović - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 138

Bacanje kugle
1. Nikola Petronić - OŠ „B.P.Pinki“, Sr.Mitrovica 12,05
2. Nikola Milanović - OŠ „V.Dugošević“, Ruma 11,93
3. Srđan Stošić - OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova 11,06
4. Dejan Petrović - OŠ „Petar Kočić“, Inđija 10,34
5. Milan Vasić - OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica 10,19
6. Mateja Janković - OŠ „R.N.Sv.Sava“, N.Pazova 10,02

Ekipno
1. OŠ „V.Dugošević“, Ruma
2. OŠ „Sv.Sava“, Sr.Mitrovica
3. OŠ „Petar Kočić“, Inđija
4. OŠ „B.P.Pinki“ , St.Pazova
 
Prve tri ekipe su kao nagradu dobile pehar i diplomu, a najbolja tri pojedinca/ke, dobili su medalje i diplome. Najbolja štafeta dobila je diplomu.

U kategoriji srednjih škola, natupili su takmičari iz: SMŠ „Draginja Nikšić“, EŠ „9. Maj“, „Mitrovačka Gimnazija“, „PŠH“, STŠ „Nikola Tesla“, sve iz Sremske Mitrovice, SSŠ „B.Mihajlović-Mihiz“, Irig, SSŠ „B.Radičević“, Ruma, SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma, Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma, Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova,  „Gimnazija“, Inđij0,a TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija, SŠ „I.L.Ribar“, Inđija

Omladinke

100m
1. Kovač Anja – SSŠ „B.Mihajlović-Mihiz“, Irig 12,47
2. Šubatlija Jovana - SMŠ „Draginja Nikšić“ Sremska Mitrovica 13,19
3. Radaković Maja – SSŠ „B.Radičević“, Ruma 14,53
4. Milojević Katarina – „Gimnazija“, Inđija 15,90
5. Galijaš Natalija – Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 16,66

400m
1. Bjelić Sanja - SSŠ „B.Radičević“, Ruma 1:02,50
2. Drljača Maja - „Mitrovačka Gimnazija“, Sremska Mitrovica 1:11,40
3. Barnak Lara - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 1:15,84
4. Biorac Melanija - SMŠ „Draginja Nikšić“ Sremska Mitrovica 1:21,68

800m
1. Tadić Ivana - „Mitrovačka Gimnazija“, Sr.Mitrovica 2:31,04
2. Mladenović Miljana - „Gimnazija“, Inđija 2:42,09
3. Radošević Milica - SMŠ „Draginja Nikšić“ Sremska Mitrovica 3:12,22
4. Golubović Sanja - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 3:20,47
5. Škaro Sandra - SSŠ „B.Radičević“, Ruma 3:43,04

4*100m
1. Tepavac, Novevski, Rašević, Šubatlija - SMŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica 55,05
2. Tojić, Radaković, Slijepčević, Bjelić - SSŠ „B.Radičević“, Ruma 56,19
3. Godić, Milojević, Janković, Stamenić - „Gimnazija“, Inđija 1:00,54
4. Mirosavljević, Škorić, Barnak, Linarić - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 1:02,64

Skok u vis
1. Dinić Mia – SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 143
2. Veselinović Sanja - „Mitrovačka Gimnazija“, Sr.Mitrovica 140
3. Mirosavljević Jovana - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 137
4. Slijevčević Mirjana - SSŠ „B.Radičević“, Ruma 131
5. Rašević Nikolina - SMŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica 120
6. Godić Anja -„Gimnazija“, Inđija 115

Skok u dalj
1. Slavica Novevski - SMŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica 5,38
2. Aleksandra Stamenić - „Gimnazija“, Inđija 4,20
3. Sara Erkić - SSŠ „B.Radičević“, Ruma 3,60
4. Barnak Lea - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 3,55

Bacanje kugle 
1. Ana Dasović - SMŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica 10,65
2. Branka Tojić - SSŠ „B.Radičević“, Ruma 9,77
3. Mina Opačić - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 5,06

Ekipno
1. SMŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica
2. SSŠ „B.Radičević“, Ruma
3. Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova

Omladinci

100m
1. Milić Stefan - „Mitrovačka Gimnazija“, Sr.Mitrovica 10,84
2. Macanović Aleksandar  - EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica 11,37
3. Mitreski David -  SSŠ „B.Radičević“, Ruma 11,96
4. Bobar Miloš – TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 12,17
5. Đokić Slavoljub  -„Gimnazija“, Inđija 12,47
6. Svilenković Branislav - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 12,67
7. Ćojanović Boris - SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 12,86

400m
1. Blagojević Marko – „PŠH“, Sr.Mitrovica 53,72
2. Nedić Milan - TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 56,48
3. Milošević Nemanja - EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica 56,68
4. Milošević Milan - SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 58,97
5. Trivić Miloš - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 59, 79

1000m
1. Malešević Miloš - TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 2:43,65
2. Džibrić Miloš - „Mitrovačka Gimnazija“, Sr.Mitrovica „Mitrovačka Gimnazija“Sr.Mitrovica 3:03,08
3. Keskenović Jovan - SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 3:12,97
4. Novaković Dejan - EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica 3:22,83
5. Vujak Mališa - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova – nije nastupio usled povrede (član ekipe)

4*100m
1. Macanović, Babić, Milošević, Stojanović - EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica 44,79
2. Ćojanović, Todorić, Milošević, Klisarić - SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 49,41
3. Trivić, Mihajlović, Nedić, Bobar - TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 49,80
4. Trivić,Svilenković,Opačić,Nikolić, Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova – diskvalifikacija

Skok u vis 
1. Mitrović Miloš - STŠ „Nikola Tesla“, Sr.Mitrovica 202
2. Uroš Opačić - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 170
3. Jovan Đokić - EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica 167
4. Mirko Babić - SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 167
5. Marko Mrđen – SŠ „I.L.Ribar“, Inđija 164
6. Nikola Delić - TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 140

Skok u dalj
1. Saša Babić - EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica 6,70
2. Stojan Klisarić - SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 6,67
3. Branislav Trivić - TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 4,72
4. Božidar Marinković - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 4,15

Bacanje kugle
1. Petrić Uroš - EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica 14,99
2. Vojin Dimić - SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma 14,78
3. Milan Starčević – Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma 13,91
4. Stefan Milaš - Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova 13,10
5. Stefan Pavićević - TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 9,95

Ekipno
1. EŠ „9. Maj“, Sr.Mitrovica
2. TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija
3. SPPŠ „S.Petrović - Brile“, Ruma
4. Gimnazija „B.Radičević“, St.Pazova

Prve tri ekipe su kao nagradu dobile pehar i diplomu, a najbolja tri pojedinca/ke, dobili su medalje i diplome. Najbolja štafeta dobila je diplomu.

GRADSKO PRVENSTVO U ATLETICI 
ZA OSNOVNE I SREDNjE ŠKOLE

U sredu, 06.04.2016. godine, u organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, a u tehničkoj organizaciji Ustanove Atletski stadion, na Atletskom stadionu održano je Gradsko prvenstvo u atletici za osnovne i srednje škole. Na takmičenju je učešće uzelo oko 180 takmičara. 

U kategoriji osnovnih škola nastupili su takmičari iz: OŠ „S. B. Paja“, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, OŠ „Jovan Popović“, OŠ „B.P.Pinki“, OŠ “Sveti Sava“ , OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Šašinci, OŠ „B.Radičević“, Kuzmin, OŠ “Sveti Sava“, Divoš.

PLASMAN:

Pionirke
100m

1. Sara Kiš - OŠ „B.P.Pinki“

2. Vuletić Milica -  OŠ „J.J.Zmaj“, Šašinci

3. Nedaković Jelena - OŠ „J.J.Zmaj“

300m

1. Nikolina Šuman - OŠ „B.P.Pinki“

2. Atanasovski Sanja - OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“

3. Vukajlović Jovana – OŠ „J.Popović“

600m

1. Marinković Mila - OŠ „J.J.Zmaj“

2. Ratić Anja – OŠ „Sv.Sava“

3. Đuranović Leontina - OŠ „J.Popović“

Štafeta 4*100m

1. Nedaković, Stankić, Atanasovski, Lajić - OŠ „J.J.Zmaj“

2. Poznanović, Ubiparip, Radojević, Kovačić - OŠ „J.Popović“

3. Katić, Draganović, Bertok, Bugadžija - OŠ „Sv.Sava“

Skok u vis

1. Željka Poznanović - OŠ „Jovan Popović“

2. Ivana Krmpota - OŠ „J.J. Zmaj“

3. Milica Topalović - OŠ „J.J. Zmaj“, Šašinci

Skok u dalj

1. Anja Lajić - OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“

2. Jovana Radojević - OŠ „Jovan Popović“

3. Vanja Bugadžija - OŠ „Sv.Sava“

Bacanje kugle 

1. Tamara Jovanović - OŠ „J. J. Zmaj“

2. Mirjana Dasović – OŠ „S.B.Paja“

3. Nataša Stević - OŠ „Jovan Popović“

Ekipno

1. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“

2. OŠ „Jovan Popović“

3. OŠ „B.P.Pinki“

Pioniri 
100m

1. Janoško Dušan - OŠ „B.P.Pinki“

2. Ostojić Milan - OŠ „Sv.Sava“

3. Davogić Bojan - OŠ „S.B.Paja“

300m

1. Pisarević Mladen - OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak

2. Bosančić Milan - OŠ „Sv.Sava“

3. Mađarovski Dušan - OŠ „Jovan Popović“

800m

1. Mauna Mirko - OŠ „Jovan Popović“

2. Lazić Uroš - OŠ „J. J. Zmaj“

3. Milinović Jovan - OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak

Štafeta 4*100m

1. Janoško, Tomašević, Alimanović, Antić - OŠ „B.P.Pinki“

2. Davidović, BosančićDrobac, Gaćeša - OŠ „Sv.Sava“

3. Pešić, Denčić, Sladojević, Davogić - OŠ „S.B.Paja“

Skok u dalj

1. Srđan Drobac - OŠ „Sv.Sava“

2. Mihajlo Kuburić - OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“

3. Mihailo Nenadović – OŠ „B.Radičević“, Kuzmin

Skok u vis

1. Zeljković Dušan - OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak

2. Bojan Milutinović - OŠ „Sv.Sava“

3. Savić Jovan - OŠ „Jovan Popović“

Bacanje kugle 

1. Nikola Petronić - OŠ „B.P.Pinki“

2. Nikola Đukić - OŠ „S.B.Paja“

3. Milan Vasić - OŠ „Sv.Sava“

Ekipno:

1. OŠ „Sv.Sava“

2. OŠ „B.P.Pinki“

3. OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak

Prve tri ekipe su kao nagradu dobile pehar i diplomu, a najbolja tri pojedinca/ke, dobili su medalje i diplome. Najbolja štafeta dobila je diplomu.

U kategoriji srednjih škola, natupili su takmičari iz: SMŠ „Draginja Nikšić“, EŠ „9. Maj“, „Mitrovačka Gimnazija“, „PŠH“, STŠ „Nikola Tesla“, sve iz Sremske Mitrovice.

Omladinke
100m

1. Šubatlija Jovana -  SMŠ „Draginja Nikšić“

2. Bakša Aleksandra - EŠ „9. Maj“

3. Tešanović Dejana - „Mitrovačka Gimnazija“

400m

1. Drljača Maja - „Mitrovačka Gimnazija“

2. Tepavac Ana - SMŠ „Draginja Nikšić“

800m

1. Tadić Ivana - „Mitrovačka Gimnazija“

2. Prokopović Marina - EŠ „9. Maj“

3. Isaković Tatjana - SMŠ „Draginja Nikšić“

4*100m

1. Tepavac, Novevski, Rašević, Šubatlija - SMŠ „Draginja Nikšić“

2. Drljača, Tešanović,Veselinović, Maksimović - „Mitrovačka Gimnazija“

Skok u vis

1. Veselinović Sanja - „Mitrovačka Gimnazija“

2. Vuletić Katarina – EŠ „9. Maj“

3. Nikolina Rašević- SMŠ „Draginja Nikšić“

Skok u dalj

1. Slavica Novevski - SMŠ „Draginja Nikšić“

2. Jovana Maksimović - „Mitrovačka Gimnazija“

Bacanje kugle 

1. Ana Dasović - SMŠ „Draginja Nikšić“

2. Isidora Ubavić - „Mitrovačka Gimnazija“

Ekipno:

1. SMŠ „Draginja Nikšić“

2.„Mitrovačka Gimnazija“

Omladinci
100m

1. Milić Stefan - „Mitrovačka Gimnazija“

2. Macanović Aleksandar  - EŠ „9. Maj“

3. Jorgić Nemanja - SMŠ „Draginja Nikšić“

400m

1. Blagojević Marko – „PŠH“

2. Džodan Dušan – STŠ „Nikola Tesla“

3. Milošević Nemanja - EŠ „9. Maj“

1000m

1. Džibrić Miloš - „Mitrovačka Gimnazija“

2. Malešević Uroš - SMŠ „Draginja Nikšić“

3. Novaković Dejan - EŠ „9. Maj“

4*100m

1. Macanović, Babić, Milošević, Stojanović - EŠ „9. Maj“

2. Jorgić, Babić, Marković, Koviljac - SMŠ „Draginja Nikšić“

3. Nježić, Vukajlović, Džodan, Mitrović - STŠ „Nikola Tesla“

Skok u vis 

1. Mitrović Miloš - STŠ „Nikola Tesla“

2. Stević Slavko - „Mitrovačka Gimnazija“

3. Jovan Đokić - EŠ „9. Maj“

Skok u dalj

1. Saša Babić - EŠ „9. Maj“

2. Nemanja Koviljac - SMŠ „Draginja Nikšić“

3. Nježić Ognjen - STŠ „Nikola Tesla“

Bacanje kugle

1. Petrić Uroš - EŠ „9. Maj“

2. Sreten Radojčić - SMŠ „Draginja Nikšić“

3. Uroš Vukajlović - STŠ „Nikola Tesla“

Ekipno:

1. EŠ „9. Maj“

2. SMŠ „Draginja Nikšić“

3.„Mitrovačka Gimnazija“

Prve tri ekipe su kao nagradu dobile pehar i diplomu, a najbolja tri pojedinca/ke, dobili su medalje i diplome. Najbolja štafeta dobila je diplomu.


GRADSKO PRVENSTVO U GIMNASTICI ZA SREDNjE ŠKOLE

U ponedeljak, 04.04.2016. godine, u organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u sali Mitrovačke gimnazije održano je Gradsko prvenstvo u gimnastici za srednje škole. Na takmičenju je ukupno nastupilo 8 takmičarki iz 2 srednje škole: Mitrovačka Gimnazija i Ekonomska škola „9. Maj“ iz Sremska Mitrovice. U muškoj konkurenciji nije bilo takmičara. 



PLASMAN 

Ekipno:

1. EŠ „9.Maj“, Sr.Mitrovica 102,10
2. Mitrovačka Gimnazija, Sr.Mitrovica 93,00

Pojedinačno:

1. Zorana Sladek - EŠ „9.Maj“  36,40
2. Sanja Veselinović - „Mitrovačka Gimnazija“  33,40
3. Vera Marjanović -  EŠ „9.Maj“ 32,60

Obe ekipe su kao nagrade dobile dipplome i pehare, a tri prvoplasirane pojedinke pored diplome dobile su i medalje.


MALE OLIMPIJSKE IGRE

U petak, 01.04.2016. godine, u organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u PSC „Pinki“ održane su male olimpijske igre za učenike osnovnih škola, od prvog do trećeg razreda.

Na takmičenju je nastupilo 190 učenika iz 5 osnovnih škola i to: OŠ „B.P.Pinki“, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, sve iz Sr. Mitrovice i OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica.

U kategoriji prvih razreda učestvovale su 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:

1. OŠ „Sv. Sava“,  182,25 sek.

2. OŠ „J.J.Zmaj“, 222,48 sek.

3. OŠ „S.B.Paja“, 224,07 sek

4. OŠ „D.R.Narod“,  259,81 sek.

Najbrži učenik u kategoriji prvih razreda bio je Aleksa Milutinović (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 15,16 sek.

Najbrža učenica u kategoriji prvih razreda bila je Teodora Baćić (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 17,50 sek.

U kategoriji drugih razreda učestvovalo je 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:

1. OŠ „Sv. Sava“,   221,95 sek.

2. OŠ „S.B.Paja“,  288,10 sek.

3. OŠ „J.J.Zmaj“, 289,79 sek.

4. OŠ „D.R.Narod“, 309,53 sek.

Najbrži učenik u kategoriji drugih razreda bio je Đorđe Simić (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 19,14 sek.

Najbrža učenica u kategoriji drugih razreda bila je Teodora Joksimović (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 19,89 sek.

U kategoriji trećih razreda muške konkurencije učestvovalo je 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, „B.P.Pinki“ sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:

1. OŠ „D.R.Narod“, 251,31 sek.

2. OŠ „B.P.Pinki“ 258,06 sek.

3. OŠ „S.B.Paja“, 265,13 sek.

4. OŠ „J.J.Zmaj“, 267,06 sek.

Najbrži učenik u kategoriji trećih razreda bio je Damjan Stanković (OŠ „D.R.Narod“) sa rezultatom 21,01 sek.

U kategoriji trećih razreda ženske konkurencije učestvovalo je 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, „B.P.Pinki“ sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:

1. OŠ „J.J.Zmaj“, 266,75 sek. 

2. OŠ „D.R.Narod“, 280,05 sek.

3. OŠ „S.B.Paja“, 285,27 sek.

4. OŠ „B.P.Pinki“ 286,06 sek.

Najbrža učenica u kategoriji trećih razreda bila je Tamara Jovanović (OŠ „D.R.Narod“) sa rezultatom 23,36 sek.

Tri prvoplasirane ekipe su kao nagrade dobile pehar i diplomu za školu, a svaki učenik tri prvoplasirane ekipe je dobio diplomu i medalju.

Najbrži učenici su kao nagrade dobili diplomu.


OKRUŽNO PRVENSTVO U KOŠARCI ZA SREDNjE ŠKOLE (OMLADINKE)

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, u utorak, 22.03.2016. god., u PSC  ''Pinki'', održano je okružno prvenstvo u košarci za srednje škole (omladinke).

Na takmičenju je nastupilo 36 učenica iz 4 srednje škole: Gimnazija „Sava Šumanović“, Šid, MŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica, „Gimnazija“,Inđija, Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma.

Rezultati:

1. MŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica - „Sava Šumanović“, Šid  36:5
2. Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma - „Gimnazija“,Inđija   22:11

Finale

MŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica - Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma   32:10

Plasman:

1. MŠ „Draginja Nikšić“, Sr.Mitrovica
2. Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma
3. „Sava Šumanović“, Šid
4. „Gimnazija“,Inđija

Pobednička ekipa, MŠ „Draginja Nikšić“ se plasirala u dalji rang takmičenja, na Međuokružno prvenstvo.

Prve tri ekipe su kao nagrade dobile pehar i diplomu, a svaki član ekipe diplomu i medalju.


GRADSKO PRVENSTVO U GIMNASTICI ZA OSNOVNE ŠKOLE

Pod pokroviteljstvom Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, a u tehničkoj organizaciji Sokolskog društva „Sremska Mitrovica“ u petak, 11.03.2016. god., u prostorijama SD „Sremska Mitrovica“, održano je  prvenstvo u gimnastici za osnovne škole. Na takmičenju je ukupno nastupilo 52 takmičara iz 6 osnovnih škola (OŠ „B.P.Pinki“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, OŠ „J. Popović“ iz Sr. Mitrovice, OŠ „J.J. Zmaj“, OŠ „D.R. Narod“, Mačvanska Mitrovica).

U kategoriji pionirki od 1. - 4. razreda nastupilo 23 učesnice i pet ekipa i to: OŠ „B.P.Pinki“, OŠ „J.J.Zmaj“,OŠ „J. Popović“ OŠ „S.B.Paja“, OŠ „D.R.Narod“, Mačvanska Mitrovica, 

OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (1-4) EKIPNO

1. OŠ „J. Popović“, SM
2. OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica
3. OŠ „B.P.Pinki“, SM

OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (1-4) POJEDINAČNO

1. Milana Simić, OŠ „S.B.Paja“
2. Anja Đokić, OŠ „J. Popović“
3. Elena Milošević, OŠ „J. Popović“

U kategoriji pionira od 1. – 4 nije nastupila ni jedna ekipa. U pojedinačnoj konkurencije nastupio je jedan takmičar.

OSNOVNE ŠKOLE PIONIRI (1-4) POJEDINAČNO

1. Aleksandar Belić, OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica

U kategoriji pionirki od 5. - 6. razreda nastupilo je 15 učesnica i tri ekipe: OŠ „B.P.Pinki“, OŠ „Sv. Sava“, OŠ „J.J.Zmaj“.

OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (5-6) EKIPNO

1. OŠ „B.P.Pinki“, SM
2. OŠ „Sv. Sava“, SM
3. OŠ „J.J.Zmaj“, SM

OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (5-6) POJEDINAČNO

1. Anđela Kovačić, OŠ „J. Popović“
2. Marina Burmudžija, OŠ „B.P.Pinki“
3. Anja Žunić, OŠ „B.P.Pinki“

U kategoriji pionira od 5. - 6. razreda nastupilo je 4 takmičara i jedna ekipa, OŠ „B.P.Pinki“.

OSNOVNE ŠKOLE PIONIRI (5-6) EKIPNO

1. OŠ „B.P.Pinki“

OSNOVNE ŠKOLE PIONIRI (5-6) POJEDINAČNO

1. Boris Giner, OŠ „B.P.Pinki“
2. Marko Burmudžija, „B.P.Pinki“
3. Predrag Đuričić, „B.P.Pinki“

U kategoriji pionirki od 7. - 8. razreda nastupilo je 9 učesnica i dve ekipe: OŠ „J. Popović“ i OŠ „Sv. Sava“

OSNOVNE ŠKOLE DEVOJČICE (7-8) EKIPNO

1. OŠ „Sv. Sava“ 
2. OŠ „J. Popović“

OSNOVNE ŠKOLE DEVOJČICE (7-8) POJEDINAČNO

1. Teodora Vančik, OŠ „Sv. Sava“ 
2. Jelena Žilić, OŠ „Sv. Sava“ 
3. Vanja Vančik, OŠ „J. Popović“

U kategoriji pionira od 7. - 8. razreda nije bilo takmičara.

Tri prvoplasirane ekipe su kao nagrade dobile dipplome i pehare, a tri prvoplasirana pojedinca/ke pored diplome dobila su i medalje.


GRADSKO PRVENSTVO U KOŠARCI ZA SREDNjE ŠKOLE

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, u utorak, 15.03.2016. god., u sali PSC „Pinki“, održano je  prvenstvo u košarci za srednje škole (omladinci i omladinke).

U konkurenciji omladinki nastupilo je 30 učenica iz 3 srednje škole: „Mitrovačka Gimnazija“, Ekonomska škola „9.Maj“, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, iz Sr.Mitrovice.

Rezultati:

1. EŠ „9.Maj“ - „Mitrovačka Gimnazija“  13:15
2. MŠ „Draginja Nikšić“ - EŠ „9.Maj“   22:10
3. „Mitrovačka Gimnazija“ - MŠ „Draginja Nikšić“  18:32           

Plasman:

1. MŠ „Draginja Nikšić“
2. „Mitrovačka Gimnazija“
3. EŠ „9.Maj“

Pobednička ekipa, MŠ „Draginja Nikšić“ se plasirala u dalji rang takmičenja, na Okružno prvenstvo.

U konkurenciji omladinaca nastupilo je 40 učenika iz 4 srednje škole: „Mitrovačka Gimnazija“, Ekonomska škola „9.Maj“, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, Srednja tehnička škola  „Nikola Tesla“ iz Sr.Mitrovice.

Rezultati:

1. EŠ „9.Maj“ - STŠ „Nikola Tesla“    25:29
2. MŠ „Draginja Nikšić“ - „Mitrovačka Gimnazija“  27:21               

Finale:

STŠ „Nikola Tesla“ - MŠ „Draginja Nikšić“ 39:52              

Plasman:

1. MŠ „Draginja Nikšić“
2. STŠ „Nikola Tesla“
3. „Mitrovačka Gimnazija“
4. EŠ „9.Maj“

Pobednička ekipa, MŠ „Draginja Nikšić“ se plasirala u dalji rang takmičenja, na Okružno prvenstvo.

Prve tri ekipe su kao nagrade dobile pehar i diplomu, a svaki član ekipe diplomu i medalju. Diplome i medalje uručili su: Nemanja Crnić, Generalni sekretara Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, Iva Smiljanić, trener Košarkaškkog kluba „Srem“ i Miloš Pravinić, Generalni sekretar Košarkaškog saveza Grada Sremska Mitrovica.


GRADSKO PRVENSTVO U KOŠARCI ZA OSNOVNE ŠKOLE - PIONIRKE

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, u utorak, 08.03.2016. god., u fiskulturnoj sali Mitrovačke gimnazije, održano je gradsko prvenstvo u košarci za osnovne škole (pionirke).

Na takmičenju je nastupilo 40 takmičarki iz 4 ekipe i to: OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak, OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica, OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica i OŠ „J. J. Zmaj“, Sr. Mitrovica.



Rezultati:

1. OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak - OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica 19:29
2. OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica - OŠ „D. R. Narod“, M.Mitrovica 19:13

FINALE

OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica - OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica 25:5

Plasman:

1. OŠ „J. J. Zmaj“, Sr. Mitrovica
2. OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica
3. OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak
4. OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica

Prve tri ekipe su kao nagrade dobile pehar i diplomu, a svaki član ekipe diplomu i medalju. 

Pobednička ekipa, OŠ „J. J. Zmaj“, Sr. Mitrovica se plasirala u dalji rang takmičenja, na Okružno prvenstvo.


GRADSKO PRVENSTVO U KOŠARCI ZA OSNOVNE ŠKOLE - PIONIRI

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, u ponedeljak, 07.03.2016. god., u fiskulturnoj sali Mitrovačke gimnazije, održano je gradsko prvenstvo u košarci za osnovne škole (pioniri).

Na takmičenju je nastupilo 90 takmičara iz 9 ekipa: OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak, OŠ „J. Popović“, Sr. Mitrovica, OŠ „B. P. Pinki“, Sr. Mitrovica, OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica, OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica, OŠ „D. R. Narod“, Noćaj, OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica, OŠ „J. J. Zmaj“, Martinci i OŠ „J. J. Zmaj“, Sr. Mitrovica.

Rezultati:  

1. OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak - OŠ „J. J. Zmaj“, Martinci 25:16
2. OŠ „J. J. Zmaj“, Sr. Mitrovica - OŠ „D. R. Narod“, Noćaj 41:14
3. OŠ „B. P. Pinki“, Sr. Mitrovica - OŠ „J. Popović“, Sr. Mitrovica 22:26
4. OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica - OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica 8:30
5. OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak - OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica 36:17
6. OŠ „J. Popović“, Sr. Mitrovica -  OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica 22:41
7. OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak - OŠ „J. J. Zmaj“, Sr. Mitrovica 20:15

FINALE

OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak - OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica 20:33

Plasman:

1. OŠ “Sv. Sava“, Sr. Mitrovica
2. OŠ „T. V. Lebarnik“, Laćarak 
3. OŠ „J. Popović“, Sr. Mitrovica
4. OŠ „J. J. Zmaj“, Sr. Mitrovica
5. OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica
6. OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica
7. OŠ „B. P. Pinki“, Sr. Mitrovica
8. OŠ „D. R. Narod“, Noćaj
9. OŠ „J. J. Zmaj“, Martinci

Prve tri ekipe su kao nagrade dobile pehar i diplomu, a svaki član ekipe diplomu i medalju. 

Pobednička ekipa, OŠ „Sv.Sava“ se plasirala u dalji rang takmičenja, na Okružno prvenstvo.



GRADSKO PRVENSTVO U STRELjAŠTVU
ZA OSNOVNE I SREDNjE ŠKOLE

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, a u tehničkoj organizaciji Streljačkog kluba „Živko Relić – Zuc“,  u ponedeljak, 29.02.2016. god., u prostorijama Streljane „Živko Relić – Zuc“, održano je gradsko prvenstvo u streljaštvu za osnovne i srednje škole u pucanju iz puške.

Na takmičenju je učešće uzelo 24 takmičara iz 4 srednje škole (EŠ „9.maj“, MŠ „Draginja Nikšić“, „Mitrovačka Gimnazija“ i STŠ „Nikola Tesla“) i 40 takmičara iz  9 osnovnih škola (OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrivica, OŠ „Jovan Popović“, Sr.Mitrivica, OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrivica, OŠ „B.P.Pinki“, Sr.Mitrivica, OŠ „S.B Paja“, Sr.Mitrivica,  OŠ „B.Radičević“, Kuzmin, OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „B.Radičević“, Bosut, OŠ „D.R.Narod“, M. Mitrovica).

PLASMAN:

Osnovne škole - pionirke (ekipno)

1. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sr.Mitrovica 291
2. OŠ „B.Radičević“, Kuzmin 286
3. OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica 250

Pionirke – pojedinačno:

1. Kristina Vukadinović, OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica, 153
2. Sanja Mitrović, OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica 109
3. Aleksandra Kunić, OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica 105

Osnovne škole – pioniri (ekipno)

1. OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica 474
2. OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica  413
3. OŠ „J.Popović“, Sr.Mitrovica  339

Pioniri – pojedinačno:

1. Miloš Kojić, OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica  183
2. Stefan Mandić, OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica  160
3. Stefan Ferger, OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica  158

Srednje škole – omladinke (ekipno)

1. EŠ „9.Maj“ 467
2. MŠ „Draginja Nikšić“ 372
3. „Mitrovačka Gimnazija“ 315

Omladinke – pojedinačno:

1. Vukolić Sonja, EŠ „9.Maj“ 169
2. Borenović Aleksandra, EŠ „9.Maj“ 151
3. Maricki Katarina, EŠ „9.Maj“147

Srednje škole – omladinci (ekipno)

1. STŠ „Nikola Tesla“ 524
2. „Mitrovačka Gimnazija“ 466
3. EŠ „9.Maj“ 333

Omladinci – pojedinačno:

1. Vukadinović Nebojša, STŠ „Nikola Tesla“ 185
2. Topallović Filip, STŠ „Nikola Tesla“ 175
3. Aleksandar Popović, „Mitrovačka Gimnazija“  171

Tri prvoplasirane ekipe kao nagradu dobile su diplome. Najbolje pojedinke i pojedinci su dobili medalje i diplome.


„DAN VIŠE ZA ODBOJKU“

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu Sremska Mitrovica, a u saradnji sa Gradskim odbojkaškim savezom Sremska Mitrovica i odbojkaškim klubovima sa teritorije grada,  dana 29.02.2016. god. u periodu od dvanaest časova do dvanaest časova i trideset minuta, u osnovnim i srednjim školama na teritoriji Grada Sremska Mitrovica, održana je manifestacija „Dan više za odbojku“. Pozivu na učestvovanje u ovoj manifestaciji odazvalo se 9 osnovnih i 4 srednje škole, i to: OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ (Sremska Mitrovica), OŠ Boško Palkovljević Pinki“, (Sremska Mitrovica), OŠ „Jovan Popović“  (Sremska Mitrovica), OŠ „Slobodan Bajić Paja“ (Sremska Mitrovica), OŠ „Triva Vitasović Lebarnik (Laćarak), OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ (Jarak), OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ (Martinci), OŠ „Sveti Sava“ (Sremska Mitrovica), OŠ „Branko Radičević“ (Kuzmin), Medicinska škola „Draginja Nikšić“, (Sremska Mitrovica), Ekonomska škola „9. maj“ (Sremska Mitrovica), Mitrovačka gimnazija (Sremska Mitrovica) i Prehrambeno-šumarska i hemijska škola (Sremska Mitrovica).
GRADSKO PRVENSTVO U ODBOJCI (OSNOVNE ŠKOLE - PIONIRKE)

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, u sredu, 10.02.2016. god., u PSC  ''Pinki'', održano je gradsko prvenstvo u odbojci za osnovne škole (pionirke).

Učešće je uzelo 80 takmičarki iz 8 osnovnih škola i to: OŠ „SV.Sava“, Sr.Mitrovica, OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „D.R.Narod“, Noćaj OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica, OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica, OŠ „J.Popović“, Sr.Mitrovica, OŠ „B.P.Pinki“, Sr.Mitrovica.

Rezultati:

1. OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak - OŠ „B.P.Pinki“, Sr.Mitrovica
25:16, 19:25, 15:12 2:1

2. OŠ „SV.Sava“, Sr.Mitrovica - OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica
25:7, 25:10 2:0

3. OŠ „J.Popović“, Sr.Mitrovica - OŠ „D.R.Narod“, Noćaj
         25:1,25:8 2:0

4. OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica - OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica
          14:25,13:25 0:2

POLUFINALE BR.1

5. OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak - OŠ „SV.Sava“, Sr.Mitrovica
20:25, 07:25 0:2

POLUFINALE BR.2
6. OŠ„J.Popović“,Sr.Mitrovica - OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica
21:25,10:25 0:2

FINALE

7. OŠ „SV.Sava“, Sr.Mitrovica - OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica
          22:25,12:25 0:2

Plasman:

1. OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica
2. OŠ „SV.Sava“, Sr.Mitrovica
3. OŠ „J.Popović“, Sr.Mitrovica
4. OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak
5. OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica
6. OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica
7. OŠ „D.R.Narod“, Noćaj
8. OŠ „B.P.Pinki“, Sr.Mitrovica

Prve tri ekipe su, kao nagradu, dobile pehare i diplome, a svaki član tri prvoplasirane ekipe dobio je i medalju. Pobednička ekipa OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica se plasirala u dalji rang takmičenja.


GRADSKO PRVENSTVO U KUGLANjU ZA ŽENE – MESNE ZAJEDNICE



U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, u subotu, 06.02.2016. god., u kuglani PSC  ''Pinki'', održano je gradsko prvenstvo u kuglanju za žene, između mesnih zajednica. Učešće je uzelo 48 takmičarki, podeljenih u 8 ekipa: MZ „Blok B“, MZ „Centar“, MZ „Mačvanska Mitrovica“, MZ „Laćarak“, MZ „22. avgust“, MZ „29. novembar“, MZ „Matija Huđi“, MZ „Sava“. 

Takmičenje je proteklo u izuzetno veseloj atmosferi, uz navijanje publike, a najbolje takmičarke (prve tri ekipe) su dobile diplome i medalje.

PLASMAN:

1. MZ „Centar“

2. MZ „29. novembar“

3. MZ „Sava“

4. MZ „Mačvanska Mitrovica“

5. MZ „22. avgust“

6. MZ „Blok B“

7. MZ „Laćarak“

8. MZ „Matija Huđi“


Gradsko takmičenje u džudou za osnovne i srednje škole

U ponedeljak, 08.02.2016. god., u fiskulturnoj sali Prehrambeno-šumarske i hemijske škole, pod pokroviteljstvom Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, Sportski savez Grada Sremska Mitrovica, u saradnji sa Džudo klubom „Sirmijum“ iz Sremske Mitrovice, Džudo klubom „Tehnolog“ iz Sremske Mitrovice, Džudo klubom „LSK“ iz Laćarka i Džudo klubom „Sremac“ iz Jarka, organizovao je Gradsko takmičenje u džudou za osnovne i srednje škole. Komesar takmičenja bila je Ivana Perković, a sudile su sudije Zeljković Nikola i Kozenko Ivica. Na takmičenju je nastupilo 95-oro dece iz osam osnovnih (OŠ „B.P.Pinki“, Sremska Mitrovica, OŠ „S.B.Paja“, Sremska Mitrovica, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „D.R.Narod“, Mačvanska Mitrovica i OŠ „J.J.Zmaj“, Jarak) i pet srednjih škola (Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“, Sremska Mitrovica, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska Mitrovica i Ekonomska škola „9. maj“, Sremska Mitrovica). Takmičenje se odvijalo u tri grupe:

I grupa: učenici od  I do  IV razreda osnovne škole

II grupa: učenici od  V do VIII razreda osnovne škole

III grupa: učenici od  I do IV razreda srednje škole, po sledećim kategorijama:

I grupa  dečaci:        22,25,28,31,34,38,42,46,50, +50 kg

              devojčice:   22,25,28,31,34,38,43, +43 kg

II grupa  dečaci:      34,38,42,46,50,55,60,66,73, +73 kg

              devojčice:   32,36,40,44,48,52,57,63 +63 kg

III grupa  dečaci:     55,60,66,73,81,90,100, +100 kg

              devojčice:   44,48,52,57,63,70,78 +78 kg

PLASMAN:

I grupa  dečaci:

Kat. -22 kg

1. Gajić Nenad

2. Birovljev Strahinja

3. Solarević Mihajlo

Kat – 25 kg

1. Novaković Luka

2. Desančić Nikola

3. Tasić Dejan

Kat – 31 kg

1. Urošević Uroš

2. Veličković Vladimir

3. Horning Nikola      

Kat. – 31 kg

1. Marić Ognjen

2. Prvulj Duško

3. Debeljak Zoran

Kat. – 34 kg

1. Diklić Nikola

2. Vukelić Aleksandar

3. Kesić Dušan

Kat. – 38 kg

1. Đurić Nemanja

2. Bašura Stefan

3. Andrić Nemanja

Kat. – 42 kg

1. Prvulj Dragan

Kat. – 46 kg                                          

Šajin Nikola

Kat. – 50 kg

Ranković Strahinja

II grupa dečaci:

Kat. – 38 kg

1. Antonić Uroš

2. Đurić Nemanja

3. Nović Miloš

Kat. – 42 kg

1. Đurić Miloš

2. Matajić Darko

3. Prvulj Dragan

Kat. - 46 kg

1. Radović Miloš

2. Đurić Milan

Kat. – 50 kg

1. Maravić Stefan

2. Birovljev Nikola

3. Ilić Filip

Kat. – 55 kg

1. Tomljenović Dejan

2. Trogrlić Ognjen

Kat. – 60kg

1. Panić Željko

Kat. – 66 kg

1. Atarac Miroslav

2. Tupec Mihajlo

3. Marić Lazar

Kat. – 73 kg

1. Janković Dušan

2. Šajin Sava

3. Pejaković Miloš

I grupa  devojčice:

Kat. - 22 kg

1. Tomić Katarina

Kat. – 25 kg

1. Radaković Zorana

Kat. – 28 kg

1. Antonić Teodora

2. Bačić Teodora

3. Vasiljević Zorana

Kat. – 31 kg

1. Đurić Milica

2. Ovšek Viktorija

Kat. – 34 kg

1. Gavrilović Teodora

2. Milanović Neda

3. Pavlović Elena

Kat. +43 kg

1. Janković Jelena

II grupa  devojčice:

Kat. – 32 kg

1. Gavrilović Teodora

2. Solarević Tamara

3. Blagojević Jelena

Kat. - 36 kg

1. Atarac Ivana

2. Jakovljev Anastasija

Kat. – 40 kg

1. Drakulić Dajana

2. Matajić Ivana

Kat. – 44 kg

1. Alimpić Andrea

2. Pedić Katarina

3. Andrić Tatjana

Kat. – 48 kg

1. Đurić Cvija

2. Ristić Bojana

Kat. – 57 kg

1. Vasiljević Anđelka

2. Ilić Ljiljana

3. Trećaković Katarina

Kat. – 63 kg

1. Drezga Teodora

2. Zaskalicki Sara

Kat. + 63 kg

1. Radaković Isidora

2. Janković Jelena

III grupa dečaci:

Kat. – 55 kg

1. Solarević Strahinja

Kat. – 60 kg

1. Teodorović Aleksandar

Kat. – 66 kg

1. Atarac Miroslav

2. Vorkapić Nikola

3. Stevanović Marko

Kat. – 73 kg

1. Bradić Vladimir

Kat. – 81 kg

1. Vujasinović Ognjen

Kat. – 90 kg

1. Stecenko Nikola

Kat. – 100 kg

1. Milašević Bojan   

III grupa devojčice:

Kat. – 48 kg

1. Todić Nevena

Kat. – 57 kg

1. Isailović Milica

Kat. – 63 kg

1. Gajić Zorana

2. Alimpić Aleksandra

3. Todić Jovana

Kat. – 70 kg

1. Alimpić Anastasija

2. Bošković Milana

Kat. – 78 kg

1. Radivojević Marija

Najbolje plasirani dobili su diplome.


GRADSKO PRVENSTVO U ODBOJCI
(OSNOVNE ŠKOLE - PIONIRI)

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, u sredu, 03.02.2016. god., u PSC ''Pinki'', održano je gradsko prvenstvo u odbojci za osnovne škole (pioniri).

Učešće je uzelo 53 takmičara iz 6 osnovnih škola i to: OŠ „Sv. Sava“, Sr.Mitrovica, OŠ „D.R.Narod“, M. Mitrovica, OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „D.R.Narod“, Ravnje, OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica, OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica.

REZULTATI:

1.            OŠ „Sv.Sava“ (SM) – OŠ „D.R.Narod“, M. Mitrovica 15:8, 15:7 2:0
2.            OŠ „D.R.Narod“, Ravnje - OŠ „J.J.Zmaj“ (SM) 11:15, 6:15 0:2
3.            OŠ „Sv.Sava“ (SM) – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 15:7,15:1 2:0
4.            OŠ „J.J.Zmaj“(SM) – OŠ „S.B.Paja“ (SM) 15:6, 15:6 2:0

FINALE

OŠ „Sv.Sava“ (SM) - OŠ „J.J.Zmaj“(SM) 14:16,15:10,15:8 2:1

Plasman:

1.            OŠ „Sv.Sava“ (SM)
2.            OŠ „J.J.Zmaj“(SM)
3.            OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak
4.            OŠ „S.B.Paja“ (SM)
5.            OŠ „D.R.Narod“, M. Mitrovica
6.            OŠ „D.R.Narod“, Ravnje

Prve tri ekipe su, kao nagradu, dobile pehare i diplome, a Svaki član tri prvoplasirane ekipe dobio je i medalju. Pobednička ekipa OŠ „Sv.Sava“) se plasirala u dalji rang takmičenja.


GRADSKO PRVENSTVO U SKIJANjU

(OSNOVNE I SREDNjE ŠKOLE)

U organizaciji Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu i Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica, 22.01.2016. god., na skijaškim terenima Ski centara ''Divčibare'', održano je gradsko prvenstvo u skijanju za osnovne i srednje škole.

Na takmičenju je učestvovalo 25 takmičara osnovnih škola. U kategoriji srednjih škola nije se pojavio ni jedan takmičar. Takmičenje je sprovedeno u sledećim kategorijama: 1-4.raz. oš - dečaci, 1-4. raz. oš - devojčice, 5- 6. raz. oš - dečaci , 5- 6. raz. oš – devojčice, 7-8.raz. oš – dečaci, 7-8.raz. oš – devojčice. Na takmičenju smo prvi put imali i dve učesnice predškolskog uzrasta „vrtići“.

Plasman i rezultati:

 „Vrtići“

1.         Raspopović Ana    50,50 sek.

2.         Budošan Sofija   52, 30 sek.

1-4 raz. – dečaci

1.         Alargić Andrija - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 22,76 sek.

2.         Langeneher Luka - 28, 38 sek.

3.         Budošan Vuk - 29,15 sek.

1-4 raz. – devojčice

U ovoj kategoriji nije bilo učesnika.

5-6 raz. – dečaci

1.Radmanović Jovan - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 22,25 sek.

5-6 raz. – devojčice

1.         Trbojević Milica - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 20,21 sek.

2.         Ćuk Nađa - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 22,77 sek.

3.         Teodorović Sandra - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 28,58 sek.

7-8 raz. – dečaci

1.         Hegediš Matija - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 18,21 sek.

2.         Sapun Stevan - OŠ „J.Popović“,  Sr.Mitrovica 20,03 sek.

3.         Erdeljan Slavoljub - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 20,35 sek.

7-8 raz. – dečaci – bord

1.         Kuburić Mihajlo - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 26,80 sek.

7-8 raz. – devojčice

1.         Savičević Ana - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 19,29 sek.

2.         Novotni Marina – OŠ „J.Popović“,  Sr.Mitrovica 19,38 sek.

3.         Alargić Lena – OŠ „J.J.Zmaj“, Sr.Mitrovica 22,03 sek.

Osvajači prva tri mesta u svakoj kategoriji su dobili diplome.


OKRUŽNO PRVENSTVO U MALOM FUDBALU ZA OSNOVNE ŠKOLE (PIONIRKE)

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u četvrtak, 03.12.2015. god., u PSC “Pinki”, održano je okružno prvenstvo u malom fudbalu za učenice osnovnih škola.

Na takmičenju je nastupilo 55 učenica podeljenih u 6 ekipa i to: OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci, OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica, OŠ „B.Radičević“, Maradik, OŠ „23.Oktobar“, Klenak, OŠ „N.Tesla“, N. Banovci, OŠ „V.Karadžić“, Adaševci.

REZULTATI:

7.         OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci – OŠ „N.Tesla“, N. Banovci 3:2
8.         OŠ „23.Oktobar“, Klenak - OŠ „V.Karadžić“, Adaševci 2:0 (penali)
9.         OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci – OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica 7:0
10.       OŠ „23.Oktobar“, Klenak - OŠ „B.Radičević“, Maradik 2:1

FINALE

5. OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci - OŠ „23.Oktobar“, Klenak 3:0

PLASMAN:

8.         OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci
9.         OŠ „23.Oktobar“, Klenak
10.       OŠ „S.B.Paja“, Sr.Mitrovica
11.       OŠ „B.Radičević“, Maradik
12.       OŠ „N.Tesla“, N. Banovci
13.       OŠ „V.Karadžić“, Adaševci

Za tri prvoplasirane ekipe obezbeđene su nagrade u vidu diploma, medalja i pehara.

Pobedička ekipa, OŠ „D.Jerković Uča“, iz Šimanovaca se plasirala u dalji rang takmičenja, na Međuokružno prvenstvo.

OKRUŽNO PRVENSTVO U MALOM FUDBALU ZA OSNOVNE ŠKOLE (PIONIRI)

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u sredu, 02.12.2015. god., u PSC “Pinki”, održano je okružno prvenstvo u malom fudbalu za učenike osnovnih škola.

Na takmičenju je nastupilo 70 učenika podeljenih u 7 ekipa i to: OŠ „B.P.Pinki“, St.Pazova, OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica, OŠ „Dositej Obradović“, Irig, OŠ „D.Jerković“, Ruma, OŠ „Braća Grulović“, Beška, OŠ „Sremski front“, Šid, OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci

REZULTATI:

1.         OŠ „Sremski front“, Šid - OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci 2:0
2.         OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica - OŠ „Braća Grulović“, Beška 6:3
3.         OŠ „Dositej Obradović“, Irig - OŠ „D.Jerković“, Ruma 0:6
4.         OŠ „Sremski front“, Šid - OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica 2:3 (penali)
5.         OŠ „D.Jerković“, Ruma - OŠ „B.P.Pinki“, St.Pazova 2:0

FINALE

6.         OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica - OŠ „D.Jerković“, Ruma 2:3

PLASMAN:

1.         OŠ „D.Jerković“, Ruma
2.         OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica
3.         OŠ „B.P.Pinki“, St.Pazova
4.         OŠ OŠ „Sremski front“, Šid
5.         OŠ „Dositej Obradović“, Irig
6.         OŠ „Braća Grulović“, Beška
7.         OŠ „D.Jerković Uča“, Šimanovci

Za tri prvoplasirane ekipe obezbeđene su nagrade u vidu diploma, medalja i pehara.

Pobedička ekipa, OŠ „D.Jerković“ iz Rume se plasirala u dalji rang takmičenja, na Međuokružno prvenstvo.


GRADSKO PRVENSTVO U MALOM FUDBALU ZA OSNOVNE ŠKOLE (PIONIRKE)

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u sredu, 18.11.2015. god., u PSC “Pinki”, održano je gradsko prvenstvo u malom fudbalu za učenice osnovnih škola.

Na takmičenju je nastupilo 75 učenica i 8 ekipa i to: OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „B.P.Pinki“, Sr. Mitrovica, OŠ „B.Radičević“, Kuzmin, OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica, OŠ„Sveti Sava“, Sr. Mitrovica, OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica, OŠ „J.Popović“, Sr. Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, Martinci.

REZULTATI:

1.         OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak - OŠ „B.P.Pinki“, Sr. Mitrovica 3:0
2.         OŠ „B.Radičević“, Kuzmin - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica 3:4 -penali
3.         OŠ„Sveti Sava“, Sr. Mitrovica - OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica 0:3
4.         OŠ „B.P.Pinki“, Sr. Mitrovica - OŠ „J.J.Zmaj“, Martinci 2:0 penali
5.         OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica - OŠ „J.Popović“, Sr. Mitrovica 5:0
6.         OŠ „B.P.Pinki“, Sr. Mitrovica - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica 0:2

FINALE:

7.         OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica - OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica 1:2 penali

PLASMAN:

14.       OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica
15.       OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica
16.       OŠ „J.Popović“, Sr. Mitrovica
17.       OŠ „B.P.Pinki“, Sr. Mitrovica
18.       OŠ„Sveti Sava“, Sr. Mitrovica
19.       OŠ „B.Radičević“, Kuzmin
20.       OŠ „J.J.Zmaj“, Martinci
21.       OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak

Za tri prvoplasirane ekipe obezbeđene su nagrade u vidu diploma, medalja i pehara.

Pobedička ekipa, OŠ „S.B.Paja“,  Sr. Mitrovica se plasirala u dalji rang takmičenja, na Okružno prvenstvo. 


GRADSKO PRVENSTVO U MALOM FUDBALU ZA OSNOVNE ŠKOLE

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u utorak, 17.11.2015. god., u PSC “Pinki” i u sali Prehrambeno-šumarske i hemijske škole, održano je gradsko prvenstvo u malom fudbalu za učenike osnovnih škola.

Na takmičenju je nastupilo 139 učenika u 13 ekipa. Takmičenje je organizovano u dve grupe. Jedna grupa, koju se činile ekipe – OŠ „B.P.Pinki“, Grgurevci, OŠ „Sveti Sava“, Divoš, OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, Martinci, OŠ „B.Radičević“, Kuzmin, OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica, OŠ „J.Popović“, Sr. Mitrovica je igrala u PSC „Pinki“, a druga grupa, koju su činile ekipe:  OŠ „S.B.Paja“, Manđelos, OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak,  OŠ „D.R.Narod“, Mačvanska Mitrovica, OŠ„Sveti Sava“, Sr. Mitrovica, OŠ „B.Radičević“,Bosut, OŠ „B.P.Pinki“, Sremska Mitrovica, je igrala u Prehrambeno-šumarskoj i tehničkoj školi.

REZULTATI PRVE GRUPE (PSC „Pinki“):

1.         OŠ „B.P.Pinki“, Grgurevci - OŠ „Sveti Sava“, Divoš 1:4
2.         OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica - OŠ „J.J.Zmaj“, Martinci 7:1
3.         OŠ „B.Radičević“, Kuzmin,  - OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica 0:5
4.         OŠ „Sveti Sava“, Divoš - OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica 1:2
5.         OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica - OŠ „J.Popović“, Sr. Mitrovica 3:1

MALO FINALE

6.         OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica - OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica 5:2

REZULTATI DRUGE GRUPE (Prehrambeno-šumarska i hemijska škola)

1.         OŠ „S.B.Paja“, Manđelos - OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 0:12
2.         OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica - OŠ „B.Radičević“, Bosut 12:0
3.         OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak - OŠ „D.R.Narod“, Mačvanska Mitrovica 4:2
4.         OŠ „Sveti Sava“, Sr.Mitrovica - OŠ „B.P.Pinki“, Sr-. Mitrovica 9:1

MALO FINALE:

5.         OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak – OŠ „Sv.Sava“, Sr. Mitrovica 1:8

VELIKO FINALE (PSC „Pinki“):

7. OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica - OŠ „Sv.Sava“, Sr. Mitrovica 1:5

PLASMAN:

1.         OŠ „Sv. Sava“,Sr. Mitrovica
2.         OŠ „J.J.Zmaj“, Sr. Mitrovica
3.         OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak
4.         OŠ „S.B.Paja“, Sr. Mitrovica
5.         OŠ „B.P.Pinki“,Sremska Mitrovica
6.         OŠ „Sveti Sava“, Divoš
7.         OŠ „D.R.Narod“, Mačvanska Mitrovica
8.         OŠ „J.Popović“, Sr. Mitrovica
9.         OŠ „B.Radičević“, Bosut
10.       OŠ „J.J.Zmaj“, Martinci
11.       OŠ „S.B.Paja“, Manđelos
12.       OŠ „B.P.Pinki“, Grgurevci
13.       OŠ „B.Radičević“, Kuzmin

Za tri prvoplasirane ekipe obezbeđene su nagrade u vidu diploma, medalja i pehara.

Pobedička ekipa, OŠ „Sv. Sava“, Sr. Mitrovica se plasirala u dalji rang takmičenja, na Okružno prvenstvo.


GRADSKO PRVENSTVO U ODBOJCI
(SREDNjE ŠKOLE - OMLADINKE)

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u sredu, 04.11.2015. god., u Mitrovačkoj gimnaziji , održano je gradsko prvenstvo u odbojci za učenice srednjih škola. Učešće je uzelo 25 takmičarki iz tri srednje škole i to: Medicinska škola „Draginja Nikšić“, Ekonomska škola „9. maj“ i Mitrovačka Gimnazija.


Rezultati i plasman:

1. MŠ „Draginja Nikšić“ - EŠ „9.  maj“ 0:2 (21:25, 9:25)
2. Mitrovačka  gimnazija - EŠ „9. maj“ 1:2 (25:19,13:25, 7:15)
3. Mitrovačka gimnazija  - MŠ „Draginja Nikšić“ 2:0 (25:14,25:7)

1. Ekonomska škola „9. maj“
2. Mitrovačka  gimnazija
3. Medicinska škola  „Draginja Nikšić“

Ekipa ekonomske škole, kao pobednik gradskog prvenstva izborila je učešće na daljem rangu takmičenja, okružnom prvenstvu.

Sve 3 ekipe su kao nagrade dobile pehare, medalje i diplome.



GRADSKO PRVENSTVO U ODBOJCI
(SREDNjE ŠKOLE - OMLADINCI)

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u utorak, 03.11.2015. god., u Mitrovačkoj gimnaziji , održano je gradsko prvenstvo u odbojci za učenike srednjih škola. Učešće je uzelo 13 takmičara iz 2 srednje škole i to: Medicinska škola „Draginja Nikšić“ i Mitrovačka Gimnazija.

Gimnazijalci su pobedili medicinare rezultatom 2:0, u setovima 25:16, 25:13 i obezbedili prolaz u dalji rang takmičenja (okružno prvenstvo).



Plasman:

1. Mitrovačka gimnazija
2. MŠ „Draginja Nikšić“

Obe ekipe su kao nagrade dobile pehare, medalje i diplome.


GRADSKO PRVENSTVO U MALOM FUDBALU ZA SREDNjE ŠKOLE

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u utorak, 13.10.2015. god., u PSC “Pinki”, održano je gradsko prvenstvo u malom fudbalu za učenike srednjih škola.

Učešće je uzelo 50 takmičara  iz 5 srednjih škola: Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Ekonomska škola „9. Maj“, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“, Mitrovačka gimnazija.



Rezultati:

1.         Medicinska škola „Draginja Nikšić“ - Mitrovačka gimnazija   3:2
2.         Prehrambeno-šumarsko i hemijska škola - Srednja tehnička škola „Nikola    Tesla“   0:8
3.         Medicinska škola „Draginja Nikšić“ - Ekonomska škola „9. Maj“  2:7 

Finale 

Ekonomska škola „9. Maj“  - Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“   3:6

Plasman:

1.         Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“
2.         Ekonomska škola „9. Maj“
3.         Prehrambeno-šumarsko i hemijska škola

Za prve tri najuspšnije ekipe obezbeđene su diplome, medalje i pehari.


GRADSKO PRVENSTVO U STONOM TENISU ZA UČENIKE SREDNjIH ŠKOLA

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u sredu, 07.10.2015. god., u foajeu PSC “Pinki”, održano je gradsko prvenstvo u stonom tenisu za učenike srednjih škola.

Učešće je uzelo 16 takmičara  iz 4 srednje škole: Prehrambeno – šumarsko hemijska škola, Ekonomska škola „9. Maj“, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, Tehnička škola „Nikola Tesla“.

Plasman:

Omladinci – ekipno

U muškoj konkurenciji takmičilo se 4 ekipe i plasman je bio sledeći:


1.         STŠ „Nikola Tesla“

2.         Prehrambeno šumarska i hemijska škola

3.         MŠ „Draginja Nikšić“

Omladinci – pojedinačno

1.         Bireš Jovan -  STŠ „Nikola Tesla“

2.         Spasojević Milan -  MŠ „Draginja Nikšić“

3.         Stojanović Uroš - STŠ „Nikola Tesla“

Omladinke – ekipno

U ženskoj konkurenciji pojavila se samo ekipa Medicinske škole i osvojila prvo mesto.

1.         MŠ „Draginja Nikšić“ - MŠ „Draginja Nikšić“

Omladinke – pojedinačno

1.         Milijević Željana - EŠ „9. Maj“

2.         Vranješ Nataša - MŠ „Draginja Nikšić“

3.         Bešlić Jelena - MŠ „Draginja Nikšić“

Za prve tri najuspešnije ekipe i tri najbolja pojedinca u obe kojnkurencije obezbeđene su diplome, medalje i pehari


POLIGONI SVESTRANOSTI U OKVIRU DEČIJE NEDELJE

U osnovnoj školiSveti SavapovodomDečije nedelje“, u utorak, 06.10.2015. god., Sportski savez Grada Sremska Mitrovica je u saradnji sa sportskom organizacijomSrećno srceorganizovao takmičenje u poligonima svestranosti za učenike prvog, drugog i trećeg razreda. Tri prvoplasirana učenika i učenice su kao nagrade dobili diplome, blokčiće i hemijske. Deca su se na kraju takmičenja zasladila bombonama.

Plasman

Prvi razred – dečaci

1. Lazar Crnojački 18,87

2. Ognjen Miglinski 19,15

3. Dimitrije Kolarić 21,31

Prvi razred – devojčice

1. Tatjana Milovanović 22,12

2. Tijana Pajić 22,62

3. Jana Bjelić 23,53

Drugi razred – dečaci

1. Đorđe Simić 20,78

2. Andrej Ivić 21,34

3. Dane Jovelić 21,46

Drugi razred – devojčice

1. Tijana Ivković 23,21

2. Ana Panić 23,31

3. Olivera Gadžurić 23,37

Treći razred – dečaci

1. Mateja Ostojić 17,50

2. Uroš Savčić 18,62

3. Nikola Stojanović 19,37

Treći razred – devojčice

1. Svetlana Kostić 20,40

2. Jelena Marjanović 20,53

3. Milica Miražić 21,62


GRADSKO PRVENSTVO U STONOM TENISU ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA

U organizaciji Sportskog saveza Grada Sremska Mitrovica  i Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu, u utorak, 06.10.2015. god., u PSC “Pinki”, održano je gradsko prvenstvo u stonom tenisu za učenike osnovnih škola.

Učešće je uzelo 40 takmičara iz 11 osnovnih škola: OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, OŠ „Sveti Sava“, Divoš, OŠ „Sveti Sava“, Čalma, OŠ „Triva Vitasović LebarnikLaćarak, OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“, Mačvanska Mitrovica, OŠ „Dobrosav Radsavljević Narod“, Noćaj, OŠ „Branko Radičević“, Bosut, OŠ „Jovan Popović“, OŠ „Slobodan Bajić Paja“.

Rezultati:

Pioniri – ekipno

U muškoj konkurenciji takmičilo se 8 ekipa i plasman je bio sledeći:

1. OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica
2. OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica
3. OŠ „Sv Sava“, Čalma

Pioniri – pojedinačno

1. Petrović Nikola – OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica
2. Aleksandar Papuga – OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica
3. Vuletić Vladimir – OŠ „J.Popović“, Sr.Mitrovica

Pionirke – ekipno

U ženskoj konkurenciji takmičilo se 4 ekipe i plasman je bio sledeći:

1. OŠ „B.Radičević“, Bosut
2. OŠ „J. J. Zmaj“, Sr.Mitrovica
3. OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica

Pionirke – pojedinačno

1. Plavšić Nikolina – OŠ „B.Radičević“, Bosut

2. Božjaković Nikolina – OŠ „D. R. Narod“, M. Mitrovica

3. Krstić Ivana – OŠ „B.Radičević“, Bosut

Za prve tri najuspešnije ekipe i tri najbolja pojedinca u obe kojnkurencije obezbeđene su diplome, medalje i pehari.